Wengfu: Chemickej ťažby "baby"

"Pokiaľ ide o používanie sadra s obsahom fosforu, najviditeľnejšou je použiť sadra s obsahom fosforu na výrobu stavebných materiálov, ale to bolo jednoducho nízku úroveň rozvoja. Sadra s obsahom fosforu obsahuje veľa cenných zdrojov, ako sú síra, ak sa používa dobre, môžete nielen zmiernenie tlaku na zásobovanie obmedzených zdrojov, ale aj podnikom vytvárať nový rast zisku bodu. "Čo wengfu skupina predseda on Haoming, rozdal skupiny celkový prístup na rozvoj a využitie sadra s obsahom fosforu.


Ako jeden z popredných podnikov Číny fosforu chemického priemyslu, wengfu skupina urobil veľa práce na komplexné využitie sadra s obsahom fosforu. "Nepolevující prieskumu sme zistili, že len prostredníctvom chemických prostriedkov, prostredníctvom technologických inovácií rozvoji a využívaní sadra s obsahom fosforu v tuhých odpadov môže byť maximalizovať funkciu jednotlivých látok, môže skutočne dosiahnuť zdrojov, recyklácii, niečo zdanlivo bezcenné dieťa objavovať neoceniteľnú hodnotu." Haoming on povedal. V tomto kurze pod vedením wengfu skupina začala odvážne prax a veľké objavy boli vyrobené.


Najviac pozoruhodne je použitie výroba síranu amónneho sadra s obsahom fosforu a jeho ekonomický vplyv predstavila 10 krát úrovne rastu.


Tento reportér sa dozvedel, technológia wengfu skupiny nezávislý výskum a vývoj nových technológií, hlavný proces je metathesis reakcia uhličitanu amónneho a Sadra na výrobu síranu amónneho a uhličitanu vápenatého. Wengfu boli postavené pomocou tejto technológie v súčasnej dobe ročná produkcia 250.000 ton rastlinných síranu amónneho, ročná spotreba 520,000 ton sadra s obsahom fosforu a 85,100 ton zníženie emisií oxidu uhličitého.


"To je v súčasnosti skvelý spôsob, ako využiť sadra s obsahom fosforu. Ak budeme používať toľko sadra s obsahom fosforu sadrové tehla výroba, výstup je 50 miliónov juanov, a ak sa používajú technológiu rozobrať, výrobu síranu amónneho a oxidu vápenatého výstup môže dosiahnuť viac ako 400 miliónov juanov. Nie rovnaký nápad, rôzne technológie, sadra s obsahom fosforu, zvýšil v hodnote takmer 10 krát. To je sila technológie. Vyvíjame sadra s obsahom fosforu, musia byť trvalé výhody. "On Haoming povedal. Podľa neho v súčasnosti častice síranu amónneho na medzinárodnej ceny bol schopný predať za 300 dolárov/tona.


Inou technikou je použitie sadra s obsahom fosforu na výrobu kyseliny sírovej a vápno. Predpokladá sa, že táto technológia je dehydratácia sadra s obsahom fosforu pozastavením zriedeným vodou a bezvodý sadry, zadajte jedinečný pozastavenie calciner reaktor s rozkladu, získať zmiešaných plynov oxidu siričitého do sírovej kyseliny systému prostredníctvom čistenia, transformácie, prilákať kyseliny sírovej. V súčasnosti podľa tohto technického štúdia, wengfu vybudovali ročná výrobná kapacita 5000 ton sadra s obsahom fosforu rozkladu a pilotné ohrievacie zariadenie, prostredníctvom optimalizácie základné parametre, poskytnúť základ pre industrializácie.


"Sadra s obsahom fosforu obsahuje veľké množstvo síry, na jednej strane má silné korozívne pretože kyselina, priniesol veľké ťažkosti skladovanie, zatiaľ čo na druhej strane, síru a fosforečného hnojiva výroby a nedostatok základných zdrojov, každý rok výroby amónneho importovať milióny ton síry. Najmä v posledných rokoch, vysoké ceny za síra, ťažké bremeno pre podniky a štát. Preto ak kyslý rozklad sadra s obsahom fosforu, je naozaj prospešná vec. "On Haoming povedal. Reportér sa dozvedel, že v roku 2010 wengfu investoval 430 miliónov juanov na novú sadu zariadení, extrakcia sulfát z sadra s obsahom fosforu, spotrebuje sa 1,5 milióna ton fosforu Sadra na výrobu 600.000 ton kyseliny sírovej.


Wengfu skupina pomocou chemického rozkladu sadra s obsahom fosforu používa tretieho prieskumu sadra s obsahom fosforu na výrobu kyseliny sírovej a karbid vápnika. Technológia je pridaním redukčné činidlo, rozklad reakcie v peci ponoreným oblúkom, uvoľňuje oxid uhličitý, sú oxid vápenatý, oxid vápenatý a oxid materiálov získaná po reakcii karbidu vápnika, karbid vápnika. Karbid vápnika je dôležité chemické suroviny, aktuálne domáce ročného dopytu po asi 10 miliónov ton, cena 5000 juanov/tonu, takže použitie sadra s obsahom fosforu vyrábať sírovej kyseliny a karbid vápnika hospodárske výhody sú značné.


Okrem toho, používanie síranu draselného výroby sadra s obsahom fosforu wengfu skúma nový spôsob myslenia. Podľa on Haoming zavedená pred Spojené kráľovstvo, a Japonsko a India, bývalého Sovietskeho zväzu mali fosfor sadrové výroba síranu draselného a chloridu draselného spôsob konverzie je skúmaný, skúma princípy a spracovať parametre. Pomocou tejto metódy, využívanie sadra s obsahom fosforu môže byť až do výšky 65% ~ 70%, na výrobu síranu draselného je kvalitné hnojivo a vedľajším produktom chlorid amónny, uhličitan vápenatý môžu byť tiež hnojivo a cementu surovín. Medzitým, výroba nízka spotreba energie, nízke investície, takmer žiadna "tri odpadov", bez ohľadu na to, hospodárskeho a environmentálneho hľadiska sú hodné podpory.


Wengfu skupinu úradníkov povedal novinárom, že súčasný wengfu fosforu sadra používa je 63%, ďaleko presahujúce úrovne uvedené v štáte. V období "Päť dvanásť" Wengfu, sám žiada Dúfam, že využitie sadra s obsahom fosforu môže dosiahnuť 100%.


Však novinárom on Haoming, a napriek tomu veľa ľudských a materiálnych zdrojov pre výskum a prieskum, ekonomické vracia bolo takisto, ale len na vlastné sily je príliš slabý. Podľa jeho názoru, by mal komplexné využitie sadra s obsahom fosforu pripisujú veľký význam oddeleniam štát zložený vhodné vedy a techniky spoločného výskumu vykonávané panelu a nastavte priemysel-široký úsilie na vyriešenie tohto problému.


"Rozvoj circular economy, zdravé životné prostredie a budovať zelená chemické, je podnik jedného podnikateľa zodpovednosť. Je to nekonečný dobré veci a budeme zotrvať s ním a to v našich silách. "On Haoming povedal.